logo

BlogBlog

123 >>

Image in photogallery
Ako naštartovať deň skvelo a zdravo
22.11.2021 13:59
Šálka dobrej kávy ráno povzbudí všetky vnemy a zmysli, či sa rozhodnete pre mletú formu zrniek, pre instantný variant, alebo pre kapsule. Výber je možný z jednodruhových káv, aj zo zmesí, ktoré v sebe skrývajú kombinácie rôznych odrôd.
Čítaj ďalej


Image in photogallery
Kačacie hody u vás doma
10.11.2021 18:37
Radi hodujete? V obciach sa termín hodov najčastejšie spája so sviatkom zasvätenia kostola, no v dnešnej modernej dobe sú hody najmä skvelou príležitosťou na stretnutie s blízkymi – s rodinou a s priateľmi.
Čítaj ďalej


Image in photogallery
Tipy na netradičné chutné darčeky
14.10.2021 09:40
Jeseň prináša do našich životov kratšie dni, nižšie teploty a sychravé počasie. Aj vy rozmýšľate o tom, ako podporiť v čase zvýšenej chorobnosti svoje zdravie a zdravie svojej rodiny? Overeným tipom je dostatok pohybu na čerstvom vzduchu a zdravá výživa.
Čítaj ďalej


Image in photogallery
Tipy na chutné a zdravé raňajky
24.9.2021 09:35
Raňajky sú základom dňa, preto prvé ranné jedlo má tvoriť vláknina, sacharidy, bielkoviny, minerály a najmenej tri decilitre tekutiny. Pri raňajkách by na stole nemali chýbať celozrnné pekárenské výrobky, kvalitné mliečne výrobky a čerstvá sezónna zelenina.
Čítaj ďalej


Image in photogallery
Sladký život bez bieleho cukru
17.9.2021 09:46
Máte radi sladké? V súčasnosti mnoho ľudí dáva pred bielym cukrom prednosť iným alternatívam. Dnes v každej dobrej kuchárskej knižke je možné nájsť desiatky receptov, kde sa namiesto klasického rafinovaného repného cukru používajú jeho zdravšie náhrady – včelí med, stévia, kokosový a trstinový cukor.
Čítaj ďalej


Image in photogallery
Ovocné džemy – tipy na zaváranie a uskladnenie
23.8.2021 17:05
Aj v dnešnej uponáhľanej dobe je stále mnoho šikovných gazdiniek, ktoré výborne nielen varia a pečú, ale aj zavárajú. Pripraviť z čerstvých ovocných plodov dobrý kompót či lahodný džem si však vyžaduje aj štipku fantázie a kulinárskeho umenia.
Čítaj ďalej


Image in photogallery
Tipy pre rodičov, ako spestriť deťom stravu
18.8.2021 13:29
Kvalitná strava a dobré stravovacie návyky sú základnými faktormi nielen pre fyzické, ale aj pre duševné zdravie detí. Zdravie človeka ovplyvňuje nielen druh konzumovanej stravy, ale aj spôsob konzumácie jedla a intervaly medzi jednotlivými jedlami.
Čítaj ďalej


Image in photogallery
Pochutiny pre dlhovekosť
21.7.2021 15:38
Ako sa dožiť vysokého veku? Základom dlhovekosti je záujem o svoje telo a zdravie - dostatok pohybu a spánku, plnohodnotný relax a striedme stravovanie. Dôležitý je nielen pravidelný príjem jedla päťkrát denne v primeranom množstve, ale aj výber konkrétnych druhov potravín.
Čítaj ďalej


Image in photogallery
Ako pripraviť šťavnatý steak
20.7.2021 11:17
Aj vy patríte k milovníkom kuracieho mäsa? Chutí vám varené, dusené, pečené i grilované kurča, no blahom sa rozplyniete najmä pri predstave nad šťavnatým steakom? Tu je niekoľko tipov, ako si šťavnatý steak pripraviť.
Čítaj ďalej


Image in photogallery
Tieto prílohy ku grilovanému mäsu si zamilujete
30.6.2021 10:44
Jednou z najpríjemnejších letných aktivít je záhradná grilovačka v kruhu priateľov a rodiny. Grilovacia sezóna ani zďaleka nekončí... Ak aj vám dochádzajú nápady, čím spestriť kulinársku ponuku, najbližšie skúste prekvapiť týmito chutnými prílohami k mäsu.
Čítaj ďalej


Image in photogallery
Usporiadanie jedla v chladničke: Takto vám potraviny vydržia ešte dlhšie
17.6.2021 11:49
Jogurt, syr, kuracie stehná, paradajky, papriky,.... Aj vy vykladáte nákup do chladničky bez rozmyslenia? Takýto postup síce šetrí čas, ale nemusí prospievať potravinám. Chladnička je rozdelená do viacerých teplotných zón, pričom každá zóna je určená pre iný typ potravín.
Čítaj ďalej


Na druhu a spôsobe prípravy mäsa záleží: Fit do plaviek za pár týždňov
Na druhu a spôsobe prípravy mäsa záleží: Fit do plaviek za pár týždňov
1.6.2021 10:20
S prichádzajúcim letom prichádza čas kúpalísk a pravdepodobne sa nám nepodarí vyhnúť okolitým pohľadom na našu postavu v plavkách. Potrebujete zhodiť pár zbytočných kilogramov? Upravte svoj jedálniček podľa množstva kalórií, ktoré obsahujú jednotlivé druhy mias a v závislosti od spôsobu ich tepelnej úpravy.
Čítaj ďalej123 >>Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies