logo
Nákupný košík

objednavky@top-farm.sk    •    top-farm@top-farm.sk    •   
Oddelovac
Hlavné menu


Rozvoz hydiny 0918-666-909, 0918-666-969 alebo 0905-888-535
<<  6/8 >>

Aké mäso miluje svet? Niekde je zakázané, inde ho uctievajú

20.9.2017 10:40

Ako sa vraví, iný kraj, iný mrav. Pri konzumácii mäsa vo svete to platí niekoľkonásobne. Niekde by ste za hovädzí steak išli do väzenia, inde by ste si ho pre jeho výbornú chuť dopriali ešte jednu porciu navyše. Pripravili sme pre vás prehľad toho, ako je to s mäsom vo svete. Viete, kde si môžete dopriať kvalitné hamburgery a kam zbaliť radšej zeleninu?

 

V Indii mäso uctievajú. Až tak, že ho zakázali na tanieroch

Len pred pár dňami Indický minister turizmu povedal  nasledovné „Jedzte hovädzie mäso doma a potom príďte navštíviť Indiu.“ Narážal pri tom na otázku, či zákaz jedenia hovädzieho mäsa v Indii neovplyvňuje  v negatívnom smere miestny turizmus. Jesť hovädzie mäso v Indii je zakázané, nakoľko sú tu kravy považované za posvätné. Avšak, určite to pre vás nebude problém, keďže Indická kuchyňa je veľmi rozmanitá najmä na vegetariánske jedlá a kuracie mäso.

 

Jedenie bravčového v moslimskej krajine je trestné

Cestovanie po moslimských krajinách je v skutku silný kultúrny a najmä zážitok. Či už si v Maroku dáte známy tajine (čítaj tažin) alebo na Maledivách Tikku massalu, jednou vecou si môžete byť istí. Keďže ide o moslimské krajiny, okrem alkoholu tu platí zákaz jedenia bravčového mäsa. Avšak, môžeme vás uistiť, že vám na tanieri chýbať nebude. V spomínanom Maroku môžete ochutnať napríklad tajine z ťavy. Zaujímavé, nie?

 

Juhoafrická republika miluje steaky, Austrália mäsové koláče

Kde sa teda najesť dobrého a kvalitného mäsa? Juhoafrická republika je známa svojimi zelenými pláňami, na ktorých sa pasú kravy. Hovädzie mäso z Juhoafrickej republiky patrí medzi najkvalitnejšie na svete a tak chutia aj mieste steaky. Keď navštívite túto krajinu, určite zamierte do najbližšej reštaurácie a objednajte si hovädzí steak – bude najlepší, aký ste kedy jedli. To vám garantujeme. Avšak, ak trafíte k protinožcom, ochutnajte známy mäsový koláč. Austrálska kuchyňa je ovplyvnená Anglickom a mäsové koláče pochádzajú práve odtiaľto. 


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  6/8 >>

KDE KÚPIŤ
KONTAKT
Adesa, sídlo firmy:
TOP-Farm, spol s.r.o.
925 92, Topoľnica 309

IČO: 46958282
IČ DPH: SK2023678019

OBJEDNÁVKY
0918 666 909
0918 666 969
0905 888 535
OBJEDNAVKY@TOP-FARM.SK
TOP-FARM@TOP-FARM.SK
KONTAKTNÝ FORMULÁR

© Všetky práva vyhradené - www.top-farm.sk
Tvorba web stránok

TopfarmTopfarm
Všetky práva vyhradené - www.top-farm.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies