logo
Nákupný košík

objednavky@top-farm.sk    •    top-farm@top-farm.sk    •   
Oddelovac
Hlavné menu


Rozvoz hydiny 0918-666-909, 0918-666-969 alebo 0905-888-535
<<  7/8 >>

Starajte sa o svoje zdravie

15.9.2017 09:42

Zdravie je najväčší dar človeka. Naše nálady sú ovplyvnené zdravou stravou, naša produktivita záleží od toho, či prijímame dostatok vitamínov a živín, ktoré náš organizmus potrebuje. Kvalita života a samotného zdravia je podmienená tým, čo zjeme. Už aj vy začínate chápať, prečo je zdravá strava pre náš organizmus nevyhnutná?

 

Čo si mám predstaviť pod pojmom „zdravá strava“ ?

Zdravá strava sa už dávno nespája s diétami,  podľa ktorých sa snažia mnohé ženy riadiť, a to v podstate bez akýchkoľvek výsledkov. Je to životný štýl. Čo si pod tým predstaviť? Človek sa snaží jesť v pravidelných intervaloch približne štyri až päťkrát do dňa v menších dávkach, zakladá si na kvalite potravín a má dokonalý prehľad o tom, koľko výživných látok by mal prijať. Nie je to len o jedení zeleniny a ovocia, ako si možno mnohí myslia. Nesmiete zabúdať ani na príjem sacharidov, pretože rovnako ako bielkoviny sú nesmierne dôležité na tvorbu svalov a dávku energie. A čo by mal váš jedálniček obsahovať? Predovšetkým ovocie i zeleninu, mliečne výrobky, strukoviny, vajcia, prirodzené tuky a bezpochyby i mäso!

 

Potrebujem prijať aj mäso?

Mäso obsahuje bielkoviny, ktoré sú dôležité pre správny vývoj a fungovanie nášho organizmu. Zároveň je zdrojom vitamínov D a B12, ktoré potrebujeme ku krvotvorbe i fungovaniu nervového systému. Ak by ste zdravé mäso neprijímali, vaše kosti by začali pomaly, ale isto mäknúť, čiže by ste boli omnoho náchylnejší ku vzniku zlomenín a zákernej osteoporózy! Vedeli ste, že kvalitné kuracie či hovädzie mäso obsahuje nukleotidy, ktoré sú základným stavebným kameňom buniek, bez ktorých by sa nedokázali obnovovať? Dokonca ich potrebujeme na budovanie svalstva a správnu činnosť mozgu.

 

Ako si mäso pripraviť?

Pokiaľ milujete špekáčiky či údeniny, bohužiaľ, takýto typ upraveného mäsa nie je zrovna to, čo vaše telo potrebuje. Práve naopak! Mali by ste siahnuť jedine po kvalitnom mäse, a teda hydine kŕmenej bez stimulátorov rastu či antibiotík žijúcej v ekologickom prostredí na farme. Najzdravší spôsob prípravy je varenie na pare, keďže takto si mäso od TOP-Farm zachová všetky vitamíny, minerály a vlákniny!


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  7/8 >>

KDE KÚPIŤ
KONTAKT
Adesa, sídlo firmy:
TOP-Farm, spol s.r.o.
925 92, Topoľnica 309

IČO: 46958282
IČ DPH: SK2023678019

OBJEDNÁVKY
0918 666 909
0918 666 969
0905 888 535
OBJEDNAVKY@TOP-FARM.SK
TOP-FARM@TOP-FARM.SK
KONTAKTNÝ FORMULÁR

© Všetky práva vyhradené - www.top-farm.sk
Tvorba web stránok

TopfarmTopfarm
Všetky práva vyhradené - www.top-farm.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies