logo
Nákupný košík

objednavky@top-farm.sk    •    top-farm@top-farm.sk    •   
Oddelovac
Hlavné menu


Rozvoz hydiny 0918-666-909, 0918-666-969 alebo 0905-888-535
<<  3/8 >>

Benefity domácej husacej a kačacej masti

16.11.2017 08:15

Masť z domácich, ručne vykrmovaných husíkačíc, je medzi gurmánmi považovaná za delikatesu. Pre jej výraznú vôňu, farbu a lahodnú chuť je cenená od nepamäti a v súčasnosti je husacia či kačacia masť stále žiadanejšia aj v modernej gastronómii.

Odborníci z oblasti modernej gastronómie vedia, že kvalitná domáca masť je nielen chutná, ale aj zdravá, keďže má vyššiu tepelnú stabilitu a pri vyprážaní nevzniká toľko karcinogénnych látok a škodlivých zlúčenín, ako pri vyprážaní v iných tukoch. Nielen renomovaní kuchári, ale aj začiatočníci oceňujú aj to, že vďaka mäkkej polotekutej textúre sa domáca masť ľahko rozotiera a pohodlne sa s ňou pri varení pracuje.

Skvelé recepty

V súčasnosti je stále väčšie množstvo receptov, v ktorých masť z domácich husí a kačíc patrí medzi základné ingrediencie na prípravu mnohých pokrmov. Nielen gazdinky, ale najmä stravníci oceňujú okrem klasických, dobre známych jedál, kde sa domáca masť využíva, aj tie menej tradičné. Medzi stále populárnejšie patria dusené pokrmy. Napríklad dusené huby, zemiaky či vnútornosti, ktorým masť z dobre vykŕmených domácich husí a kačíc dodáva nezameniteľnú chuť a arómu. A navyše, tieto pochúťky si môžu dopriať aj ľudia, ktorí bojujú s vysokým cholesterolom. No širokú škálu možností využitia kvalitnej domácej masti ponúka nielen teplá, ale aj studená kuchyňa. Vychýreným nátierkam s masťou z domácich husí a kačíc odolá len málokto.

husacia masť

Široké využitie

Naši predkovia už pred mnohými rokmi vedeli, že husacia a kačacia masť je skvelá nielen na konzumáciu, ale aj na rôzne zdravotné neduhy. Prastaré matky a dedovia ju používali ako liečivo na opary, omrzliny, ekzémy, preležaniny či jazvy, ale aj namiesto pleťových a telových krémov. Traduje sa, že kvalitná domáca masť pomáha vyhladiť vrásky, a že zábaly z nej zasa výborne pôsobia na popraskanú kožu. No domáca masť sa v minulosti využívala aj na iné liečebné účely. Naši predkovia ju pri kašli nanášali na tkaninu a prikladali chorým na hrudník, tiež ňou hojili boľavé svaly či kĺby, pretože vedeli, že živočíšny tuk je dobrým pomocníkom na mnohé zdravotné ťažkosti.


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  3/8 >>

KDE KÚPIŤ
KONTAKT
Adesa, sídlo firmy:
TOP-Farm, spol s.r.o.
925 92, Topoľnica 309

IČO: 46958282
IČ DPH: SK2023678019

OBJEDNÁVKY
0918 666 909
0918 666 969
0905 888 535
OBJEDNAVKY@TOP-FARM.SK
TOP-FARM@TOP-FARM.SK
KONTAKTNÝ FORMULÁR

© Všetky práva vyhradené - www.top-farm.sk
Tvorba web stránok

TopfarmTopfarm
Všetky práva vyhradené - www.top-farm.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies