logo

Blog

 1/35 >>

Ako naštartovať deň skvelo a zdravo

22.11.2021 13:59

Šálka dobrej kávy ráno povzbudí všetky vnemy a zmysli, či sa rozhodnete pre mletú formu zrniek, pre instantný variant, alebo pre kapsule. Výber je možný z jednodruhových káv, aj zo zmesí, ktoré v sebe skrývajú kombinácie rôznych odrôd.

Kvalita kávy sa posudzuje podľa mnohých kritérií - podľa typu, vzhľadu a farby, podľa chuti, kyslosti a vône. Najdôležitejšie sú však vždy vlastné preferencie. Niekto má rád, ak je zrnková káva jemná a sladká, iný si pochutí na silnom až korenistom moku. Na svete existuje množstvo druhov kávovníkov a tiež veľké množstvo kávových nápojov. Medzi najznámejšie kávové nápoje patrí espresso, lungo, ristretto, macchiato, cappuccino a caffé latte.   

Kávové zrnká sa získavajú pražením semien z plodov kávovníka. Tieto plody sú považované za ovocie. Od pôvodu, spôsobu pestovania a spracovania kávy závisí nielen jej aróma a chuť, ale aj celková kvalita. Vysokú akosť reprezentuje káva robusta arabica, ktorá predstavuje významnú časť svetovej produkcie kávy. Najkvalitnejšie zrná tejto odrody sa pestujú vo vysokých nadmorských výškach. Tieto kávové zrná sú husté a tvrdé, ich chuť je lahodná a výrazná, preto sú vysoko cenené. Naša zrnková káva obsahuje 90% kávy Arabica a 10% kávových zŕn Robusta. Kvalitná káva so nezameniteľnou chuťou a exotickou arómou ovocia od značky Jager Kaffee. Spolupracujeme s touto značkou z dôvodu, lebo pre nás je kvalita na prvom mieste a ich kávy sú rovnako vysoko kvalitné, ako všetky naše mäsové výrobky.

Zrnková káva obsahuje kofeín, ktorý podporuje nielen mozgové funkcie, ale aj metabolizmus. Obsahuje vitamíny skupiny B, kyselinu listovú, mangán, draslík a horčík. Zdravý človek môže bez obáv denne prijať kofeín v dávke do štyristo miligramov, no tehotné a dojčiace ženy, ľudia s vysokým krvným tlakom či inými ochoreniami a tí, ktorí zle spávajú, by kofeín prijímať nemali, alebo len vo veľmi obmedzenom množstve, po porade s lekárom.  

Mnohí si ráno či počas dňa pochutia aj na káve, ktorá je ochutená aromatickými látkami. Najvyhľadávanejšími sú orieškové, čokoládové, škoricové a vanilkové arómy, no značnej obľube sa tešia aj ovocné príchute – napríklad banánové či višňové. Mnohé rodiny vyhľadávajú aj takzvané náhrady káv, ktoré sa vyrábajú z čakanky, pšenice, špaldy, raže a jačmeňa. Kávovinové nápoje neobsahujú kofeín, preto ich môžu piť aj deti. A kto neobľubuje vôňu a chuť kávy, ani kávovinových nápojov, ten si môže pochutiť na skvelom zelenom čaji.   

Zelený čaj je charakteristický ľahkou a sviežou chuťou. Na kilogram kvalitného zeleného čaju je potrebných okolo 20 000 čajových výhonkov. Čerstvo nazbierané lístky sa sušia alebo paria, čím sa v čaji zachová množstvo zdraviu prospešných látok. Nápoj z kvalitného zeleného čaju má povzbudzujúce účinky, priaznivo pôsobí aj v prípade, ak je organizmus vystavený vysokému pracovnému výkonu či dlhodobej psychickej záťaži. Zelený čaj patrí medzi najpopulárnejšie nápoje na svete. Poskytuje množstvo pôžitkov, či sa pije ráno, alebo popoludní. Aj v našej ponuke nájdete vynikajúce čaje značky Veselý čaj, medzi nimi je samozrejme aj exkluzívny BIO zelený čaj Super Deň s limetkovou kôrou, zázvorom a škoricou. Jedinečný, kvalitný čaj pre ľudí, ktorí obľubujú dokonalé čajové kombinácie.


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

 1/35 >>Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies