logo

BlogBlog

12 >>

5 najlepších receptov na vianočné kurča
5 najlepších receptov na vianočné kurča
18.12.2020 09:10
Výnimočné chvíle si vyžadujú výnimočné jedlo. Na vianočných stoloch by okrem kapra či rezňov nemalo chýbať ani kuracie mäso. Tiež si nevieme predstaviť Vianoce bez vôní citrusov, jabĺk, hrozienok, škorice či rozmarínu, ktorého aróma pripomína borovicové ihličie. Zhrnuli sme pre vás top recepty na prípravu kuracieho mäsa s typicky vianočnými ingredienciami a prílohami.
Čítaj ďalej


Tipy k uskladneniu, zamrazovaniu a rozmrazovaniu hydiny
Tipy k uskladneniu, zamrazovaniu a rozmrazovaniu hydiny
12.12.2020 17:59
Je celkom bežné a prirodzené robiť si zásoby jedla na dva týždne dopredu. Niektoré potraviny, vrátane hydinového mäsa, vám pri správnom skladovaní vydržia oveľa dlhšie. Na čo dbať, ak chcete aj po čase konzumovať kvalitné – zdravotne a chuťovo nezávadné mäso z hydiny?
Čítaj ďalej


Raňajkuj ako kráľ – prečo sú raňajky najdôležitejšie jedlo dňa
Raňajkuj ako kráľ – prečo sú raňajky najdôležitejšie jedlo dňa
26.11.2020 10:06
Názory, či sú alebo nie sú raňajky dôležité, sa rôznia. No väčšina odborníkov má v tom jasno. Ľudia, ktorí pravidelne raňajkujú, dlhšie žijú, netrpia nadváhou, majú lepšiu náladu, sú telesne a psychicky zdravší a výkonnejší. Raňajky dokonca zvyšujú chuť na šport a môžu znížiť chuť na sladké, mastné, alkohol či cigaretu. A aj keď na ne nemáte čas, ...
Čítaj ďalej


Image in photogallery
Toto ste o kuracom mäse možno nevedeli. Zaujímavosti, mýty a fakty
16.11.2020 11:32
Kura domáca pochádza z Juhovýchodnej Ázie, domestikovanou, resp. zdomácnenou sa stala „skrotením“ divej kury bankivskej asi pred 8000 rokmi na území dnešného Thajska a Vietnamu.
Čítaj ďalej


Image in photogallery
Ďalší chutný príbeh z TOP-Farm
5.11.2020 13:41
Nie je žiadnym tajomstvom, že milujeme dobré jedlo a že práve ono dokáže spájať ľudí. Práve preto sme spojili hlavy dokopy a spoločne sme nakombinovali 5 dokonale chutných paštét. Aj naďalej sa držíme stanoveného konceptu a preto sú naše dobroty poctivé, pripravené z tých najlepších surovín s dôrazom na kvalitu a tradície. Farmárske paštéty od TOP-Farm sú ideálnou ...
Čítaj ďalej


Image in photogallery
Pečené hody z TOP-Farm
4.11.2020 15:37
Na kvalitnú hydinu máme proste zobák. My v TOP-Farm sa netajíme tým, že sme zarytí mäsožravci a že milujeme dobré a chutné jedlo. Preto sme sa rozhodli rozšíriť našu ponuku aj o pečenú kuchyňu.
Čítaj ďalej


Image in photogallery
Prezradíme vám, aké mäso jedia športovci
3.11.2020 14:15
Šport má pozitívne účinky na telo, aj na psychiku. Vďaka pravidelným pohybovým aktivitám má človek nielen výbornú ohybnosť a telesnú kondíciu, ale cíti sa aj spokojnejší a vyrovnanejší.
Čítaj ďalej


Image in photogallery
5 dôvodov, prečo je domáca kačica zdravšia, ako tá z hypermarketu
3.11.2020 14:00
Mäso z hydiny obsahuje bielkoviny, vitamíny, minerálne látky, stopové prvky, nenasýtené mastné kyseliny a iné živiny, ktoré sú pre ľudský organizmus nesmierne prospešné. Viete prečo sú zdravšie práve tie domáce?
Čítaj ďalej


Image in photogallery
Benefity domácej husacej a kačacej masti
3.11.2020 13:59
Masť z domácich, ručne vykrmovaných husí a kačíc, je medzi gurmánmi považovaná za delikatesu. Pre jej výraznú vôňu, farbu a lahodnú chuť je cenená od nepamäti a v súčasnosti je husacia či kačacia masť stále žiadanejšia aj v modernej gastronómii.
Čítaj ďalej


Image in photogallery
Aké jedlo na oslavu? Pomaly pečená kačica prekvapí
3.11.2020 13:57
Ak neviete, aké jedlo na oslavu, máme pre vás tip. Čo tak pomaly pečená kačica? Hoci sa vám môže zdať trochu náročná na prípravu, zostavili sme pre vás niekoľko tipov, ako toto výnimočné jedlo na oslavu pripraviť a prekvapiť všetkých zúčastnených. Dobre upečená kačica chutí famózne a nepokazíte ňou žiadnu oslavu, či stretnutie. Prečítajte si náš recept na pomaly ...
Čítaj ďalej


Image in photogallery
Najzdravšie mäso? Pripravili sme pre vás stručný prehľad
3.11.2020 13:55
Ktorý druh mäsa je najzdravší? Pripravili sme pre vás prehľad nutričných hodnôt jednotlivých druhov mäsa a zistili, ktoré mäso je najzdravšie. Ak patríte k tým jedincom, ktorí majú mäso na tanieri každý deň, zvýšte pozornosť. Na trhu máme niekoľko druhov mäsa a každé sa vyznačuje inou chuťou a výživovými hodnotami. Ako si však vybrať tak, aby vám porcia chutila, ...
Čítaj ďalej


Image in photogallery
Aké mäso miluje svet? Niekde je zakázané, inde ho uctievajú
Ako sa vraví, iný kraj, iný mrav. Pri konzumácii mäsa vo svete to platí niekoľkonásobne. Niekde by ste za hovädzí steak išli do väzenia, inde by ste si ho pre jeho výbornú chuť dopriali ešte jednu porciu navyše. Pripravili sme pre vás prehľad toho, ako je to s mäsom vo svete. Viete, kde si môžete dopriať kvalitné hamburgery a kam zbaliť radšej zeleninu?
Čítaj ďalej12 >>Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies