logo
Nákupný košík

objednavky@top-farm.sk    •    top-farm@top-farm.sk    •   
Oddelovac
Hlavné menu


Rozvoz hydiny 0918-666-909, 0918-666-969 alebo 0905-888-535
<<  2/8 >>

5 dôvodov, prečo je domáca kačica zdravšia, ako tá z hypermarketu

30.11.2017 17:34

Mäso z hydiny obsahuje bielkoviny, vitamíny, minerálne látky, stopové prvky, nenasýtené mastné kyseliny a iné živiny, ktoré sú pre ľudský organizmus nesmierne prospešné. Viete prečo sú zdravšie práve tie domáce?

 

Voľný výbeh a ručné kŕmenie

Kvalitu mäsa významne ovplyvňuje kŕmenie hydiny. Ručne kŕmené domáce kačice majú mäso nielen jemnejšie a chutnejšie, ale aj výživnejšie a ľahšie stráviteľné. Rozhoduje aj voľný výbeh, čerstvá pastva a vzduch. Domáce kačice majú slamené podstielky a lepšiu hygienu, čo je u dospelých jedincov vidieť aj na zrelosti peria. Veľa prezradí aj stupeň osvalenia, ktorý priamo závisí na druhu kŕmnej zmesi a dĺžke výkrmu.

 

Antibiotiká a rastové prípravky

Chov domácich kačíc tradičným spôsobom nepozná pridávanie antibiotík a prípravkov podporujúcich rast hydiny do kŕmnych zmesí. Pri baliacom procese nepoužíva konzervačné prípravky, chemické látky či plyny, ktoré predlžujú trvanlivosť mäsa. Výrobný proces prebieha pod neustálou kontrolou a kvalitu mäsa dokumentujú aj laboratórne testy.

Chov domácich kačíc

 

Poctivé bielkoviny

Bielkoviny sú nevyhnutné pre ľudské bunky, tkanivá, enzýmy aj hormóny. Pomáhajú pri regenerácii a raste svalovej hmoty. Sú dôležité pre metabolizmus, imunitu, bunkový cyklus aj bunkovú signalizáciu. V ľudskom tele zastávajú regulačnú aj stavebnú funkciu. Bielkoviny sú základnou stavebnou jednotkou tela a nie náhodou sa hovorí sa, že poctivo ručne kŕmená kačica obsahuje aj poctivé bielkoviny.

 

Vitamíny a minerály

Mäso z domácich, ručne kŕmených kačíc, obsahuje viac vitamínov skupiny B, vitamíny A, E, K a tiež má väčšie množstvo minerálov a stopových prvkov - horčíka, draslíka, vápnika, zinku, selénu a iných. Vitamíny skupiny B sú pre človeka nevyhnutné pre rast a tvorbu energie v bunkách. K dobrému fungovaniu ich potrebuje nielen metabolizmus, ale aj červené krvinky, kosti a iné orgány.

 

Nenasýtené mastné kyseliny

Mäso z domácich kačíc obsahuje prospešné tuky - omega-3 a omega-6 nenasýtené mastné kyseliny, ktoré majú pre človeka a jeho zdravie zásadný význam. Keďže si ich telo nedokáže vytvoriť, je dôležité, aby ich prijímalo v strave. Aj preto je konzumácia mäsa z hydiny dôležitá, no netreba zabudnúť, že mäso z tej domácej je neporovnateľne výživnejšie a zdravšie.

 

 

 

 


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  2/8 >>

KDE KÚPIŤ
KONTAKT
Adesa, sídlo firmy:
TOP-Farm, spol s.r.o.
925 92, Topoľnica 309

IČO: 46958282
IČ DPH: SK2023678019

OBJEDNÁVKY
0918 666 909
0918 666 969
0905 888 535
OBJEDNAVKY@TOP-FARM.SK
TOP-FARM@TOP-FARM.SK
KONTAKTNÝ FORMULÁR

© Všetky práva vyhradené - www.top-farm.sk
Tvorba web stránok

TopfarmTopfarm
Všetky práva vyhradené - www.top-farm.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies